Instruktor Terapii Zajęciowej: Anna Żubrowska

Podstawą twórczego działania w naszej pracowni jest atmosfera swobody oraz koleżeństwa. Praca dobierana jest indywidualnie do potrzeb i możliwości danej osoby. Uczestnicy poznają technikę rękodzieła jaką jest witraż.

W celu zapewnienia  pełni wszelakich wrażeń stawiamy na pracę na ostrzu noża… szklarskiego oczywiście :) Mamy więc: specjalistów w dziedzinie cięcia szkła na akord (szczególnie przydatne w sezonie świątecznym), szlifierzy wyczynowych, ekspertów w zakresie oklejania elementów witrażowych taśmą miedzianą, a także fachowców nadających ostateczny kształt wyrobom przez łączenie przy użyciu lutownicy poszczególnych kawałków w jedno (a czasem i dwa :) ). Zwieńczeniem dzieła zajmują się spece od patynowania i nakładania antyutleniaczy :) Specjalnością  pracowni są anioły, ale nasze rzemiosło obejmuje też świeczniki, obrazy, witraże wielkanocne, bożonarodzeniowe, okolicznościowe oraz na zamówienie. Inspiracją do projektów często są projekty Uczestników.

Uczestnicy zazwyczaj specjalizują się w wykonywaniu jednego, dwóch etapów pracy, ale są też tacy, którzy potrafią samodzielnie wykonać witraż od początku do końca.

Anna Żubrowska 

Galeria zdjęć: