18 czerwca 2019r. grupa naszych uczestników wzięła udział w zajęciach z zakresu bezpieczeństwa. Odbyły się one w Elbląskiej Sali Edukacyjnej „Ognik” przy Jednostce Ratunkowo Gaśniczej nr 2 Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu. Spotkanie poprowadził st.sekc. Jerzy Pawlyta, Zajęcia były świetnym połączeniem teorii z praktyką! Uczestnicy aktywnie brali udział w każdym etapie spotkania. Rozmawiali m.in. o zagrożeniach pożarowych w domu, o zachowaniu podczas pożaru, znakach ewakuacyjnych oraz przeciwpożarowych, o tym, czy można gasić wodą olej np. na płonącej patelni i w jaki sposób poradzić sobie i pomóc innym, gdy płonie ubranie. Uczestnicy wszystko przećwiczyli – łącznie ze wzywaniem pomocy i próbną ewakuacją. Duże wrażenie wywarła na wszystkich symulacja pożaru mieszkania (efekty: światło, dym, dźwięk) oraz zwiedzenie „spalonych” pomieszczeń mieszkania.
Na koniec na grupę czekały hydronetkowe zawody 😉 Oj, działo się! 😀
Dziękujemy serdecznie za możliwość udziału w tak wyjątkowych i tak bardzo ważnych zajęciach z zakresu bezpieczeństwa pożarowego.
Ogromne podziękowania kierujemy do st.sekc.Jerzego Pawlyta za przekazane informacje w sposób bardzo przystępny – idealnie dopasowany do naszej grupy. Dziękujemy za Pana otwartość i profesjonalizm. Po takim spotkaniu w głowach zostaje dużo! 😉 Dziękujemy również mł.ogn.Piotrowi Wójcik za bezpieczną ewakuację i wodne atrakcje! 😉 Do zobaczenia! Pozdrawiamy serdecznie!

Zdjęcia w zakładce Galeria 2019