I już za nami! 🙂 Dzień pełen emocji, wrażeń. Było naprawdę świetnie. Organizatorem dzisiejszego Biegu był nasz Warsztat we współpracy z Elbląskim Klubem Orienteeringu „Gryf” oraz Restauracją Myśliwska.
Bieg odbywał się w ramach Tygodnia Osób Niepełnosprawnych. W Biegu uczestniczyło 12 drużyn z 10 placówek Warsztatów Terapii Zajęciowej: z Elbląga oraz Tolkmicka, Marzęcina, Susza, Morąga, Gdańska, Fromborka, Władysławowa, Kamiennika Wielkiego. W skład sześcioosobowych drużyn wchodzili również studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu (wydział Pedagogiki oraz sekcja „Włóczybuty”). Zawody wspierali również żołnierze z 2 Elbląskiego dywizjonu przeciwlotniczego oraz słuchaczki ze Szkoły Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu (wydział terapii zajęciowej). Wraz z kibicami ok. 170 osób. Celem zawodów była integracja społeczna na poziomie rówieśniczym naszych uczestników, dlatego też prośbę o udział w zawodach skierowaliśmy do studentów. Poprzez organizację imprezy chcielibyśmy także zwrócić uwagę na fakt, że uczestnicy z niepełnosprawnością intelektualną bez problemu mogą uprawiać wszelkiego rodzaju sporty – nawet te nieco bardziej „wymagające”.
Bardzo ważnym aspektem naszego Biegu było również promowanie Elbląga i okolic ze szczególnym wskazaniem na Bażantarnię jako unikatowe miejsce na naszych terenach – doskonałe do rekreacji, aktywnego spędzania wolnego czasu.
Bieg odbywał się po wyznaczonej na mapie trasie – dodatkowo trasa była oznaczona wstążkami. Zawodnicy oprócz pokonania trasy mieli do zaliczenia zadania.
Zaliczenia dokonywane były przy użyciu profesjonalnych kart do biegu na orientację, o zwycięstwie decydował ogólny czas przebiegu.
Wyniki:
Miejsce I – WTZ Morąg
Miejsce II – WTZ F. P.D.N. im. Matki Teresy z Kalkuty Elbląg
Miejsce III – WTZ przy Stowarzyszeniu „Tacy Sami” w Elbląg
Miejsce IV – WTZ Marzęcino
Miejsce V – WTZ Władysławowo
Miejsce VI – WTZ Susz
Miejsce VII – WTZ Tolkmicko
Miejsce VIII – WTZ Frombork
Miejsce IX – WTZ Kamiennik Wielki
Miejsce X – WTZ Gdańsk

Wszystkie drużyny otrzymały nagrody, które zostały przekazane przez Przyjaciół naszego WTZ. Bardzo gorąco dziękujemy 🙂

Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział i wspaniałe współzawodnictwo! Zapraszamy za rok! 🙂 Pozdrawiamy

Zapraszamy do Galerii Zdjęć 2015

Więcej zdjęć na naszym profilu Facebook