6 czerwca 2017r. w elbląskiej Bażantarni odbyła się już trzecia edycja Integracyjnego Biegu Terenowego WTZ „Bażantarnia”. Organizatorem był nasz Warsztat.

IBT WTZ „Bażantarnia” to dla zawodników czas sporego wysiłku i… niezapomnianych wrażeń.

Uczestnicy biorący udział w zawodach, oprócz pokonania biegiem trasy liczącej 3 km, musieli odnaleźć punkty i zmierzyć się z zadaniami sprawnościowymi. Trasa Biegu została przygotowana przez p. Kazimierza Szulżyckiego z Elbląskiego Klubu Orienteeringu – współorganizatora Biegu.

Jak na profesjonalne zawody przystało, odbywały się po trasie wyznaczonej na mapie (dodatkowo oznaczonej wstążkami), a zaliczenia poszczególnych konkurencji były dokonywane przy użyciu profesjonalnych kart do biegu na orientację. O zwycięstwie decydował ogólny czas przebiegu.

Sześcioosobowa drużyna składała się z trojga uczestników WTZ, instruktora terapii oraz dwóch wolontariuszy – studentów PWSZ Elbląg. Dużą pomoc organizacyjną stanowili również studenci Wyższego Seminarium Duchownego oraz uczniowie ostatnich klas mundurowych z ZSTiE w Pasłęku pod opieką Pana Mjra Bolesława Czechowskiego, którzy m. in. zajmowali się przeprowadzaniem zadań na szlaku oraz zapewniali bezpieczeństwo na trudniejszych odcinkach trasy (np. przy przeprawie przez rzekę).

W tegorocznym III Integracyjnym Biegu Terenowym WTZ „Bażantarnia” wzięło udział 10 drużyn z trzech województw: kujawsko – pomorskiego, pomorskiego i warmińsko – mazurskiego. Były to:

WTZ Caritas Archidiecezji Warmińskiej Frombork

WTZ przy SPON „To my” w Grudziądzu

WTZ przy Stowarzyszeniu „Tacy sami” Elbląg

WTZ „Pomocna dłoń” w Marzęcinie

WTZ przy KSNDE w Ełku

WTZ TPD w Morągu

WTZ TPD Kowalewo Pomorskie

WTZ SION w Bartoszycach

WTZ PSONI Tczew

WTZ F.P.D.N. im. Matki Teresy z Kalkuty w Elblągu

Najszybsza okazała się ekipa z WTZ TPD w Morągu, pokonując trasę w czasie 28,01, drugie miejsce wywalczyła drużyna z WTZ „Pomocna dłoń” w Marzęcinie, a trzecie WTZ SION w Bartoszycach 35,12.

Wszystkim drużynom gratulujemy i dziękujemy za udział.

Emocje po tegorocznym Biegu powoli opadają. Zostaje czekać na kolejną edycję…. Zapraszamy już dziś!

Zapraszamy do Galerii zdjęć w zakładce Galeria 2017

 

Zdjęcia: M. Piasecka, A. Gronek – Liceum Plastyczne, Kl. Krzysztof Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu, WTZ F.P.D.N. im. matki Teresy z Kalkuty