29 maja 2018r. w elbląskiej Bażantarni odbyła się już czwarta edycja Integracyjnego Biegu Terenowego WTZ „Bażantarnia”. Organizatorem imprezy był nasz Warsztat.
Do udziału w zawodach zgłosiło się, 17 drużyn WTZ z z trzech województw: kujawsko – pomorskiego, pomorskiego i warmińsko – mazurskiego.
IBT WTZ „Bażantarnia” to dla zawodników czas sporego wysiłku i… niezapomnianych wrażeń.
Uczestnicy biorący udział w zawodach, oprócz pokonania biegiem trasy liczącej 3 km, musieli odnaleźć punkty i zmierzyć się z zadaniami sprawnościowymi. Trasa Biegu została przygotowana przez p. Kazimierza Szulżyckiego z Elbląskiego Klubu Orienteeringu – współorganizatora Biegu.
Jak na profesjonalne zawody przystało, odbywały się po trasie wyznaczonej na mapie (dodatkowo oznaczonej wstążkami), a zaliczenia poszczególnych konkurencji były dokonywane przy użyciu profesjonalnych kart do biegu na orientację. O zwycięstwie decydował ogólny czas przebiegu.
Każda sześcioosobowa drużyna składała się z trojga uczestników WTZ, instruktora terapii oraz dwóch wolontariuszy – studentów PWSZ Elbląg. Dużą pomoc organizacyjną stanowili również uczniowie ostatnich klas mundurowych z ZSTiE w Pasłęku pod opieką Pana Mjra Bolesława Czechowskiego, którzy m. in. zajmowali się przeprowadzaniem zadań na szlaku.

Wyniki/Miejsca:

I. WTZ Bartoszyce
II. WTZ Stowarzyszenie „Tacy sami”
III. WTZ Morąg
IV. WTZ Marzęcino
V. WTZ Gruta
VI. WTZ Władysławowo
VII. WTZ Ełk
VIII. WTZ Grudziądz
IX. WTZ F.P.D.N. im. Matki Teresy z Kalkuty
X. WTZ Tolkmicko
XI. WTZ Susz
XII. WTZ Kętrzyn
XIII. WTZ Frombork
XIV. WTZ Orneta
XV. WTZ Koniecwałd
XVI. WTZ Tczew
XVII. WTZ Kowalewo Pomorskie

Wszystkim drużynom gratulujemy wspaniałego współzawodnictwa, wytrwałości oraz zajętych miejsc. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i cudowną atmosferę.

Do zobaczenia za rok!

Zapraszamy do Galerii 2018