W dniu 19 września 2019 roku sześciu uczestników z Warsztatu Terapii Zajęciowej (P. Jarosław P., P. Jarosław S., P. Paweł, P. Adrian, P. Anna i P. Estera) uczestniczyli w V Paraolimpiadzie Osób Niepełnosprawnych „Sport to siła, to jest moc. Razem bądźmy więc co rok”, który odbył się w hali widowiskowo-sportowej w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kętrzynie.
Zawodnicy dzielnie brali udział we wszystkich konkurencjach indywidualnych: biegowych, rzucie piłką lekarską do tyłu, rzucie piłeczką palantową, rzucie do kosza, rzucie woreczkiem do obręczy, slalomie między pachołkami z piłką nożną na czas, darty, bule, zbijanie balona i warcaby. Nasza drużyna również dzielnie brała udział w przeciąganiu liny. W konkurencjach indywidualnych P. Jarosław P. zajął trzecie miejsce w rzucie woreczkiem do obręczy oraz trzecie miejsce w zbijaniu balona. P. Paweł zajął trzecie miejsce w biegu slalomem między pachołkami z piłką nożną na czas. Serdecznie Gratulujemy! Zawody dostarczyły dla widowni wielu pozytywnych emocji, a dla samych uczestników wielu radosnych przeżyć i niezapomnianych wspomnień. Nasza drużyna otrzymała medale pamiątkowe, statuetkę za udział, dyplom i upominki. Wspólnie z innymi zawodnikami prezentowaliśmy oraz doskonaliliśmy umiejętności sportowe i współpracę spędzając przy tym mile czas.
Dziękujemy Mazurskiemu Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Warsztatowi Terapii Zajęciowej w Kętrzynie za zorganizowanie wspaniałej Paraolimpiady.

Zapraszamy do Galerii 2019