28 maja 2019r. w elbląskiej Bażantarni odbyła się już piąta edycja Integracyjnego Biegu Terenowego WTZ „Bażantarnia”. Organizatorem imprezy był nasz Warsztat.
Do udziału w zawodach zgłosiło się, 14 drużyn WTZ z trzech województw: kujawsko – pomorskiego, pomorskiego i warmińsko – mazurskiego.
IBT WTZ „Bażantarnia” to dla zawodników czas sporego wysiłku i… niezapomnianych wrażeń.
Uczestnicy biorący udział w zawodach, oprócz pokonania biegiem trasy liczącej 3 km, musieli odnaleźć punkty i zmierzyć się z zadaniami sprawnościowymi. Trasa Biegu została przygotowana przez Elbląski Klubu Orienteeringu „Gryf” (p. Kazimierz Szulżycki) – współorganizatora Biegu, a o intensywność wrażeń związanych z zadaniami zadbały terapeutki WTZ. I emocji nie zabrakło 😀 Błota tym razem też było pod dostatkiem! 😉
Jak na profesjonalne zawody przystało, odbywały się po trasie wyznaczonej na mapie, a zaliczenia poszczególnych konkurencji były dokonywane przy użyciu profesjonalnych kart do biegu na orientację. Czas mierzony był elektronicznie. O zwycięstwie decydował ogólny czas przebiegu.
Każda sześcioosobowa drużyna składała się z trojga uczestników WTZ, instruktora terapii oraz dwóch wolontariuszy – studentów PWSZ Elbląg. Dużą pomoc organizacyjną stanowili również uczniowie klas mundurowych z ZSTI w Elblągu, którzy m. in. zajmowali się przeprowadzaniem zadań na szlaku oraz zabezpieczyli kibiców i zawodników w „dach nad głową” 🙂


Wyniki/Miejsca:


I. WTZ Bartoszyce
II. WTZ Elbląg Beniowskiego
III. WTZ Morąg IV. WTZ Marzęcino
V. WTZ Elbląg Saperów VI. WTZ Kamiennik Wielki
VII. WTZ Ełk
VIII. WTZ Susz
IX. WTZ Władysławowo
X. WTZ Gruta
XI. WTZ Grudziądz
XII. WTZ Frombork
XIII. WTZ Dzierzgoń
XIV. WTZ Orneta

Wszystkim drużynom gratulujemy wspaniałego współzawodnictw, wytrwałości oraz zajętych miejsc. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i cudowną atmosferę. Do zobaczenia za rok!

Fot. p. Paweł Friedrich, p. Kacper Zaradkiewicz, WTZ

Zapraszamy do zakładki Galeria 2019

Więcej zdjęć na naszym profilu Facebook – polecamy!