W sobotę 29 maja 2021r. rozpoczęliśmy cykl spotkań „Z przewodnikiem przez Elbląg”. Będzie to seria zajęć prowadzonych we współpracy z przewodnikami PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej. Spotkania mają na celu m. in. przybliżenie historii i walorów naszego miasta, zwrócenie uwagi na interesujące miejsca Elbląga. Tym razem przemierzyliśmy szlak upamiętnienia Elbląga. Mieliśmy też okazję usłyszeć historię dotyczącą fontanny znajdującej się na Placu Słowiańskim, budynków I Liceum Ogólnokształcącego, Poczty Polskiej, czy dawnego ratusza (budynek do niedawna funkcjonującego Hotelu Arbiter). Rozmawialiśmy także o wyjątkowej – wręcz na skalę światową – galerii form przestrzennych na świeżym powietrzu, która powstała podczas elbląskich imprez Biennale. Nie zabrakło także informacji o Parku Planty. Całość spotkania zakończyliśmy przy Bramie Targowej. Dla chętnych były również lody.
Dla nas wczorajsze wyjście było wyjątkowe podwójnie : oprócz wielu ciekawych informacji, które usłyszeliśmy o – zdawałoby się znanych nam miejscach, to oprócz tego było to nasze pierwsze od czasów pandemii wyjście grupowe. Mimo, że zwiedzanie odbyło się w dwóch mniejszych grupach było okazją do integracji, odnowienia relacji społecznych – nasi Uczestnicy spotkali się również że swoimi koleżankami i kolegami – absolwentami WTZ i uczestnikami zajęć klubowych WTZ.
Serdecznie dziękujemy Pani Adrianie i Pani Małgorzacie z PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej za bardzo ciekawe przybliżenie historii miasta i wspólnie spędzony czas.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.
 

Zobacz galerię zdjęć: Z przewodnikiem przez Elbląg 1